jazzygar18p8132p jazzygar18p8132p
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

which is cheaper 6x8 tiles for 1.29 or 4x4 tiles for .99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2018
- 48 = 1.29

- 16 = .99

16 × 3 = 48
 
3 × 0.99 = 2.97

That equals:

48 = 1.29

48 = 2.97

The cheaper one is 6×8 tiles for $1.29

Hope this helped☺☺

Answer Link

Otras preguntas

Today is "National Freedom Day".in your own words what does it mean to be free?
This landmark hosted the delegation that created the founding documents of the United States. It is considered by many to be the birthplace of our republic. Wha
To package and ship an item, it cost $5.75 for the first pound and $0.75 for each additional pound. What is the cost of shipping a 12-pound package?
Need help with this please it's on exponential functions
Need help need the answer
Hey i need help on a homework Y=MX+C You have the gradient 5 how do you use that information to work out the gradient
I am a number less than 3,000. When you divide me by 32, my remainder is 30. When you divide me by 58, my remainder is 44. What number am I? Explain your think
Anybody good at Us History? Like the constitution, declaration of independence, revolutionary war.. etc
Hair color is determined by the melanin that is produced at the base of the . 1.bulb 2.cortex 3.medulla 4.follicle
which best identifies the definition of bona fide? PLEASE HELP