AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
Omar has $660 to spend at a bicycle store for some new gear and biking outfits. Assume all prices listed include tax. He buys a new bicycle for $330.64. He buys
Sam says, "All tigers have stripes." Bob says, "I see a tiger!" What conclusion can Sam draw? What Law did he use to reach that conclusion?
If x is 4, a is 1/4, and y is 2, then what is 5x(56a-6y)
Write 0.65% as a fraction in simplest form.
A scientist is working with two different concentrations of hydrochloric acid (HCI). One bottle is 80% HCI, and the other is 40% HCI. For their experiment they
List 1 inherited trait that is ONLY based on genetics and is NOT affected by the environment in any way.
True or false everyone in the colonies could vote
100 POINTS 6 different answers needed, and a chart filled out I'll work on it on my own, but I do need some help and it would also be nice to compare my answe
The measure of an angle is 34.6°. What is the measure of its complementary angle?
List 1 inherited trait that is ONLY based on genetics and is NOT affected by the environment in any way.