cutiechiiicp6lv04
cutiechiiicp6lv04 cutiechiiicp6lv04
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

8 miles per gallon of fuel if fuel is 83 per gallon how much will the journey cost in fuel

Respuesta :

gbalycat
gbalycat gbalycat
  • 03-04-2018
8x(83) = amount
You need to know how many miles the trip it (x)
Answer Link

Otras preguntas

Please select the word from the list that best fits the definition supervised by local rulers and European advisors Sphere of Influence, France, protectorates,
Describe a how a switch works in a basic series circuit.
If 2à pounds of bananas cost $1 .89 what is the cost per pound?
PLEASE HELP ME!! I WILL GIVE BRAINLIEST TO THE FIRST TO HELP ME, AS WELL AS 5 STARS AND A THANK YOU!!!!
a scientist is studying a show wave from an earthquake, What kind of wave is being studied?
does anyone know how to do he first question? I need steps on how to do it ill give brainlist if you've explained it real good. Also, no links, thanks.
1. The volume of a rectangular prism is the length multiplied by the width multiplied by the height. The formula is V = lwh. If the volume of a storage room is
What is an equation in point-slope form of the line that passes through (−1,−4) and (2, 5)? pls pls pls help asap
In 1-2 sentences, summarize the idea of justice (Please answer correctly and fast)
plz y'all. I need the answer