reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What is the variable in my experiment?
For what valuea of a and b is the statement true? |a+b| = |a|+|b|
Help Pleasee asap pleaseee
Which organ is responsible for breaking down nutritious and poisonous substances in the body? A. The kidneys B. The liver C. The pancreas
can any one help me find out what is the solution to this equation: 1/7 y + 1/8 = 9/56
To have a batting averages of over 0.500, how many hits in 45 times at bat would Raul and Karen need?
What is the smallest unit on the celsius thermometer?
suppose you drive a car 392 mi on a tank of gas. The tank holds 14 gallons. The number of miles traveled vaties directly with the number of gallons of gas you u
Gabriela owns a company that makes silk scarves. She buys the silk from an overseas supplier and is subject to a tax on imported goods. Gabriela most likely liv
HELP ASAP!! Adding Linear Expressions. (Add.) 1. (5x+7)+(x+2) 2.(-6x+3)+(x-7) If you help it would mean a lot to me!