Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

URGENT! If a solution is made by dissolving 3.00 grams of magnesium chlorite into 30.0 grams of acetic acid (C2H4O2), what's the freezing point? (Kf of acetic a
1. How do we estimate numbers?
Consider the equation: 3(–4n – 9) = 21 Use the distributive property and properties of equality to solve for n.
Another solution to minimize resonance is to ________ the bridge. a. remove b. paint c. dampen d. lower
What is 1,000,000+60,000+4,000+500+2 in expanded form
HELP PLEASE BRAINLISET AND POINTS Question 1 (Fill-In-The-Blank Worth 5 points) (07.01 LC) Which of the following values in the set below will make the equation
Wha is the value of x if the quadrilateral is a kite
From what point of view is Anthem told?
I need help understanding #6
Leslie buys a large Circular pizza that is divided into eight equal slices. She measures along the outer edge of the cross from one piece and find it to be 5.5