parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

What is the definition of the "Marketing Mix" ?
Trevor paints 1/6 of the fence surrounding his farm each day. How many days will it take him to paint 3/4 of the fence ?​
Scarlett has set up a lemonade stand outside her house and sells small cups and large cups of lemonade. Each small cup holds 10 ounces of lemonade and each larg
How do I do this question? Please Help!
How can you investigate the movement of water in a Sponge in the laboratory? ​
Trigonometry - find the missing angle 12 7 8 10 11 6 9 Overview 1 2 3 4 5 Question Progress Homework Progress 6/36 The diagram shows a right-angled triangle. 12
Simplify 11^6 × 11 ^ −8 × 11^8 leaving your answer in the form a^n where a is a whole number.
Help me out on this geometry question
Divide 8 by 4 and then add 2. Add 5 and 3 together. Multiply the two results.
He is a friend _____. From me Of me Of my Of mine