HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Why was the creation of the Bank of the United States an issue politically? Was the creation of the Bank of the United States an issue constitutionally?
What is 2x+8y in distributive property
whats the slope of the line that passes through ( 10,8) and (1,9).
The american people directly elect their senators as a result of:.
What is the area of this parallelogram please help I’ll mark brainliest
x - 3y = -6 Graphing three points
12 ft 16 ft 5 ft 13 ft​
You ran short of cash and borrowed $50 from your rich cousin. When you paid her back, she insisted that you owed $60. What is the extra $10 called?.
What was an effect of the Kansas-Nebraska Act? The violence in Kansas and Nebraska caused by the issues surrounding enslavement ended. The Republican Party was
any expert know what is the answer?