winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

what is 7 copies of 1/10
WILL GIVE U BRAINLIEST Are these triangles congruent? How do you know? A. Not sure not enough info B. Yes, by HL C. Yes, by ASA D: yes, by AAS
A letter of complaint to the English Teacher (because that's the English theme)
how can intentional injuries affect one's individual? ​
Please helppppppppppppppppppp :) .
Max drives 85 km at an average speed of 110 km/h and then 7 km at 70 km/h without stopping. What is the average speed for the whole journey to 1 dp?
Will mark brainlest! Help please What was the mood/atmosphere of the book "penny in the dust" by Ernest buckler
Please look at the picture I really need help!
The area of a triangle is 36 4 5 units squared and the height of the triangle is 9 1 5 units. What is the length of the triangle's base?
Please help meh NO LINKS