origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

please translate into English,1. Saya suka membaca buku sejarah2. Kita sangat suka makan apel3. Ayahku sedang membaca koran​
Please help I will mark brainliest
the circle below is centered at the point (1, 2) and has a radius of length 3. what is its equation?
z - 3( z + 2 ) = -6 - 2z
[tex] \sqrt{5} [/tex]​
Please help thank you much!
Which scientist is best known for presenting new observations on empiricism and inductive reasoning? A. Galileo Galilei B. Andreas Vesalius C. Francis Bacon
The table shows ordered pairs of the function y = 8 - 2x. When x = 8, the value of y is у 14 10 6 IT 0 L 10 -12
Which sentence correctly uses an objective case pronoun? A. Him and Doug left the house hours ago. B. The only children at the party are us and Sarah. C.
what does the golgi apparatus do?