reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

What is x in the equation 12x-(7-3x)=-8x-30
Which types of jobs did slaves do in each colonial region
based on these lines, which of these statements describes Americans' rights?
A painter uses 1.2 liters of the paint to cover 1m2 of the wall. C How much paint will he need to cover 5.8m2?
Find the slope of the line that goes through the given points.  (2,3) (10,8)
Maya bought 3 CDs that were each the same price. Including sales tax, she paid a total of $ 47.70 . Each CD had a tax of $ 1.10 . What was the price of each CD
The sum of three consecutive numbers is 537. What is the 3rd number?
the number of protons in an atom is the ______.
yallllllllll I need the answer to this pleaseee help
the backyard if a new home is shaped like a trapezoid with a height of 46 ft and bases of 73 ft and 114 ft. what is the cost of putting sod on the gard, if the