mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
What is bandwidth? what is the bandwidth in a traditional north american telephone circuit?
What do you call less fortune people in history
Consider what you have learned about the rhetorical situation. which question will best help you identify the audience?
Se trata sólo de llamarle cristal a la escarcha o globo de juego al sol o la luna relajada en un lago para que los lectores adivine lo que estamos diciendo? Qu
as you solve each problem move the answer to the to the blank space in the next problem if you get them all correct the answer at the end should be correct! que
How was the rise of mind-body dualism an advantage over prevailing beliefs in the middle ages?
After Raina's front teeth were pulled, she got a O A B C OD card. bracelet. retainer. balloon.
The area of the entire figure below is 1 square unit. What is the area of the shaded rectangle?
44. What do you think was the most important achievement of each of the 4 early civilizations? • Egyptians= • Mesopotamia= • Indus Valley= Chinese PLEASE I NEED
A kindergarten teacher wants to reduce the amount of aggressiveness children display in her class and on the playground. using operant conditioning principles,