makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which statement correctly describes relations between Athens and Sparta leading up to the Peloponnesian War?
In the following sentence identify the part of speech of the house as word catching fish is one of the oldest pastimes
Which of the following is the most accurate description of the Nazi camp built at Auschwitz, Poland?
Which one of the following statements best represents sound guidance for obese individuals who are just beginning an exercise program? A. For maximum benefit
what times what equals 7 but adds to -20
Triangle ABC is translated on the coordinate plane below to create triangle A'B'C'. If parallelogram EFGH is translated according to the same rule that transla
Tasha made 128 ounces of punch how many cups of punch did Latasha make
Look at the table of values below
Why are Americans eating more calories today than they did 40 years ago? A.economy has improved. B. Portion sizes and calories counts have increased. C. The g
Vreau o compunere cu titlul "ce vrem sa devenim in viata " Urgenttt!!