jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
A large multinational corporation is looking to expand its business to different countries across the globe. Fast internet speeds are very important for the com
When looking at a graph of a quadratic, how can you tell the solutions are complex numbers?
Consider the following equations: y = X-2 y = 2x-2 y = x-2 y = -2Discuss the similarities and difference in the graphs of these equations. (Use a graphing calc
The sample standard deviation, divided by the square root of N , results in the _____________________________.
i)x-1 by 4=3ii)3x+6 by 2=3 by 2iii)3x-1by5=2x+3by7
Which three careers use technologies that apply the Doppler effect? A. Doctor specializing in circulation B. Military C. Restaurant worker D. Meteorologist
n is m % of what? Help Please!!!!
TOPICAL ASSINMENT 21. If 25cm' of O.IM H,SO, solution neutralised a solution containing 1.06g anhydrous sodium carbonate in250cm. of solution, calculate the mol
is a physical count of items in inventory used to reduce the discrepancies between inventory records and the actual items on hand.
Chang knows one side of a triangle is 13 cm. Which set of two sides is possible for the lengths of the other two sides of this triangle? 5 cm and 8 cm 6 cm and