leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Why is the air temperature in Peru's coastal desert cooler than in its rain forest? plzzz helpppp!!!!
Please help me with this problem! I am so confused: This system of equations shows x by itself on the left side of one equation. Solve the system by substitutin
Question 4tive identical rectangles are put together to make a large rectangle. The width of one rectangle-is 4cm kork out the perimeter of the largerectangle .
What were the terms of the Treaty of Brest-Litovsk ?
Find the value of the following expressions when x= – 2 5X²+ 5x – 21
Monty has launched a company with the help of crowdfunding. He wants to secure the computer algorithm that he uses in his primary software. Which type of intell
HELP PLEASE!! no comprende :(
Mike has swelling in his nasal and sinus tissues. What type of medication will help him with this condition? A. antidiabetic B. decongestant C. diuretic D. anti
Can you find the slope of the line. I have to turn this in today lol
AYUDA EN ESTO PORFAVOR ATTENTION: -Just write "will" or "won't" + the verb. -Don't write with capital letters. -Don't leave any space at the beginning or end o