Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from Narrative of the Life of Frederick Douglass, an American Slave. My Dear Friend: You remember the old fable of "The Man and the Lion," whe
What prevents a plant cell from bursting when it's full of water?
1/2r + 2(3/4r - 1) = 1/4r + 6
what is 0.04 is 1/10 of
The streams and smaller rivers that feed into a main river are its (blank)?
One number is 5 times another. The sum of their reciprocals is 2/5. Determine the smaller number.
Looking at a cell under a microscope, you note that its a prokaryote. How do you know? a. the cell lacks cytoplasm b. the cell lacks a cell membrane c. the cell
Which statement describes the role of the organism indicated by the blue arrow in the food web? (2 points) alt= Producers bring energy into the ecosystem by mak
Brianna fires a gun horizontally from a height of 500 m and with a muzzle velocity of 240 m/s. How fast does it travel horizontally after one second?
According to Gibbon, in what ways has "primitive man progressed over time? what assures the author that this progress will continue?