karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

You run 4 miles in 1 hour. At this rate, how long will it take you to run 22 miles?
President Bush became unpopular because
why should you measure your level of flexibility
The exterior walls of the regular pentagon shaped courthouse must be painted. Each wall of the courthouse is 80ft by 18ft. Calculations of Volume and Surface Ar
5. Limb bones within unrelated animals that have the same basic structures are considered A. embryological. B. analogous structures. C. homologous structures. D
which of the following best describes dr. martin luther kings strategy of protesting? A. nonviolent civil disobeience B. refusing to work until reforms were mad
Which formula should be used to find the area of a house shaped figure
Which sentence shows correct capitalization? I am an American-born Korean who loves mexican food. I am an american-born Korean who loves Mexican food. I am an A
Attention is focusing on something specific in the environment. true or false
con que frecuencia vas a la biblioteca