andresjohnston6
andresjohnston6 andresjohnston6
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

math question down below

math question down below class=

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 02-06-2017
12 yards

if each yard costs 3 dollars

then 12 x 3 = 36 dollars

she can buy a maximum of 12 yards
Answer Link

Otras preguntas

Woodrow Wilson believed that nations should be able to govern themselves. Which of the following Fourteen Points best reflects this belief? (Points : 2) I. "Ope
For example: The solid is not completely submerged in the water. Will this technique error increase, decrease, or have no effect on the reported density of th
sample#1 contains thymine cytosine and guanine proteins sugars and lysosomes sample#2 contains adenine uracil cytosine and guanine amino acids and carbohydrates
How to write an English poetry answer?
What are the African cheetahs limiting factors?
write in pence the value of The 9 in £8.90
Earths gravitational pull just got three times stronger! What happens to your weight?
Analyze how friction can be both a positive and negative aspect In our every day lives
Jorge friend Anna planted a garden with the same ratio of tulips to daises Anna garden has 48 tulips how many tulips and daises does Anna have this pic is for J
Explain how cobalt-60 and cobalt -59 can be the same element but have different mass numbers