barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Solve log base 2 of one sixteenth.
A 100 kg block slides down a frictionless ramp which is at an angle of 26.6 ∘ with the horizontal. Find the magnitude of the velocity of the block when it gets
Work out (3. 6 x 10^-5) divided by (1. 8 x 10^2)give your answer in standard form
A public parking garage charges $5 plus an additional $2 per hour. Write the equation for the line in slope-intercept form.
PLEASE ASAPPPPP I NEED ITTTT
Which expression is equivalent to x² + 10x+ 24?
10. What are the different aspects of body language that might affect speech delivery in a multi-cultural context
How to turn off notifications for a class in canvas.
Why is the format in which you save your Photoshop document so important? What are the factors that make a format better for print use versus better for web use
How did the Russian treat people of the city of Berlin