Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

which is a description of Sanskrit? A. it is a unique form of writing? b. It is still the official language used in India. c. it was created for use in specifi
What treaty separated the New World possessions between Portugese and Spanish ones?
Estimate the value of a and b
n Question 2 2 pts (02.03 MC) John writes a definition for speed and time, Speed: Speed is the distance an object moves in an amount of time Time: The amount of
I need help with this math question:...............
question is in the picture please show work
write a program which calculates the difference between two integers which are entered by the user. The answer should be a positive integer regardless of the or
what are the functions of social organization to your life as a member of the family​
A painter needs to paint the bottom of a circular pool. The pool has a radius of 30 feet. A store sells 5-gallon cans of paint. One gallon of paint covers 300 s
what is 3/5 x 1/3 pls :>