Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Unscramble Pxnaed involving algebra
Tomorrow, the mayor will announce her plans "for the new committee." what type of phrase is this?
How did flooding rivers contribute to the beginning of farming communities? a. They irrigated the crops when they overflowed. b. They created a marshy environm
Which could be the next step in simplifying this expression? 24 + (6 + 29) a. 24 • 6 + 24 • 29 (use the distributive property) b. 24 • 6 + 29 (use the associat
0.0000624 in standard form
During the process of steel production, the flaws in steel casting are detected by a. ultrasonic vibrations. b. infrasonic vibrations. c. resonant vibrations. d
10 gallons divided by 17 people
You have decided to study the effect of loud noise on plant growth. You put one plant in a quiet room and the other plant in your school's band hall. Providing
For her cellular phone service, Vera pays 32 a month + 0.75 for each minute over the allowed minutes in her plan Vera received a bill for 47 last month for how
Ideas are a. the way words and phrases are used to tell the story b. the descriptive words and phrases make the writing interesting c. the key elements of the s