T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

Could someome help me with this HW? It is about word formation.​
I went to visit my friend and ____ her baby very carefully because she was a tiny baby. hold helded holded held
Write a verb in each blank. Use the correct forms of the VERBS:​
Snapdragon flowers follow an incomplete pattern of inheritance. Flowers can be red (RR), white (WW) or pink (RW). Two RW snapdragons are bred and make 100 offsp
How does the temperature of the sea, wind speeds and moisture in the air affect Hurricane Formation?
Which of the following is equivalent to a.6 b.8c.12d.64​
A cube has a volume of 10 cm^3. A larger cube has a volume of x cm^3 . Consider the function f(x) =(x-10)cubed. What do the values f(19) and f(14) represent?
Which of the statements are true of both first- and second-division nondisjunction? Select all that apply. Sister chromatids fail to separate. Half of the gamet
Seven times a number plus the sum of three and twice a number is 30.
Magic Milling Company has 9% annual coupon bonds that are callable and have 18 years left until maturity. The bonds have a par value of $1,000, and their curren