cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Answer the followitg questions
Please I’m being timed!! 10 POINTS!
multiply the polinomials (x+1)(4x^2+7x+6)
I NEED HELP ASAP!!! PARALLEL LINES CUT BY A TRANSVERSAL
Increased unemployment can be a result of A lower interest rates B. too little money in the economy C. increased number of bank loans D. too much money in the e
To upload means to: O A. copy information from a computer's hardware to the Internet. B. share too much information with people online. C. make multiple copies
What were the goals of the Tet Offensive?
Seven more than double a number one is equal to five less than triple that number. What is that number?
Describe an action a state could take to try to limit the powers of the EPA.
Why is it likely scientists will never find a rock old enough to confirm the earths actual age