demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Which of the following best compares the structures in protists and fungi that allow these organisms to explore their environment. Question 2 options: Protists
help me please its due in ten minutes
Which of the following tables of values could not represent a function? A) [tex]\left[\begin{array}{ccc}1&13\\4&22\\7&31\\10&40\end{array}\right
use The passage To answer The questions use The last photo To answer The questions
The ratio of the number of boys to the number of girls in a certain class is 8:5. if the number of boys in that class is 52 students . find the number of girls?
I need help with this equation
Christina read an 80 page book in one evening. She read for 3/4 of an hour before dinner and then read the rest of the book in 1 3/4 hours after dinner. What wa
pls help asap! i gave extra points for this question!Which of the following is the least practical conservation plan to implement for an older building? A) main
Help me please I don’t understand
Need help asap will give brainly