HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Please help with the tennis court one.
Give one real world example where you would use absolute value.
A certain city has 2,340 pets of these pets 1/4 are cats, 1/5 are dogs, 1/10 are horses, 1/9 are frogs 1/4 are fish, and the rest are various other types how ma
Frederick is working on a number puzzle and discovers that the product of the two base numbers is exactly twice as large as the sum of those same base numbers.
Under what circumstances would you spray a pesticide in a classroom?
Daniel has lots of pets. He has four more goldfish than he has turtles. He has one less canary than goldfish. Six of his pets are birds(canaries and parrots). H
four-fifths of n plus the product of three and x
Find the value of the variable and YZ if Y is between X and Z. XY= 11, YZ=4c, XZ=83
Why is paul transfixed by the boy who never grew?
Why is the Mausoleum at Halicarnassus an ancient wonder?