soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Which region of the United States has the highest property and violent crime rates? a. Northeast b. Midwest c. South d. West
Which of the following statements about agricultural production in Africa is false? a. Agricultural production has increased slightly since 1960. b. Population
Which type of mining is likely the least harmful to the environment? a. surface mining b. placer mining c. subsurface mining d. none of the above
The first step to planning a child care center is to a. determine the nature of the need for child care facilities in your community. b. develop your program
Which of the following fractions would become a repeating decimal? a.1/8 b.3/4 c.27/36 d.7/9 e.5/8
The sum of the squares of two positive integers is 394. If one integer is 2 less than the other and the larger integer is x. Find the integers.
Which of the following choices is not a viewing option? a. File Type. b. File Size. c. File Time. d. File Pages.
what are two methods of active transport ?
Which of the following is an example of money as a unit of account? a. purchasing a remote-controlled toy on sale for $8.99 b. lending your best friend $25.00
What is the elapsed time between 3:40 am and 2:00 pm?