boi18 boi18
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Find the selling price.

Cost to store: $80

Markup: 60%

Respuesta :

CoolTaco
CoolTaco CoolTaco
  • 03-02-2017
$128

Hope This Helps :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-02-2017
(80x60)/100= $48.00

80-48= $32.00

so the answer is $32.00.

hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

If something is made of atoms, it must be ____.
Could life as we know it exist on earth if air contained only oxygen? Explain What would happen to the supply of atp in your cells if you ate to few carbohydrat
the ratio of red jelly beans to yellow is 3:4. If greg eats 3 red and 6 yellow, the ratio is 4:5. How many yellow jelly beans were originally in the dish?
Were the Wichita nomadic?
What does "sometimes lies were more dependable than truth." mean?
Twelve friends came to Guy’s birthday party. He received seven gifts and a total of $95 in cash for his birthday. He buys an airplane model kit for $9, and he w
What is  a Nonlinear graph? i forgot
How are square roots related to the area of a square ?
One-third of a number, decreased by six equals eight. What is the number?
What are examples of slow land changes