mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Is storytelling and theatre an effective way to deal with trauma?
Jordan and dion went apple picking. Jordan picked 8 9/10 of apples and dion picked 9 6/10 of apples. When they got home they put all the apples in one container
Using the variable x for unknown number what is five more than the quotient of a number and 6 equals 7
Helmer [reeling]: True? Is this true, that I read here? Horrible! No, no—it is impossible that it can be true. Nora: it is true. I have loved you above everythi
please help me 30 POINTS! (i need the correct answer plz) The scopes trial in the 1920s angered __________ a. Fundamentalists b. The President c. Charles Darwi
what is population in brief​
is the following statement true or false? It is important to write in complete sentences and properly constructed paragraphs at every stage of the writing proce
I need to write a 5 paragraph Persuasive Essay
A brand new filled jar of salsa is 11 cm tall and a has a radius of 6 cm. Kelly eats some of the salsa and the salsa in the jar is now 6 cm high. Approximately
A group of 6 students was asked , How many hours did u watch television last week? Here are there responses:4,8,5,10,11,8 Find the median and mean number of hou