Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

six friends share 2 pizzas equally how much of a pizza does each friend get
what are bubbling leaves and molten rock called from a volcano
Which geographical feature separates two ecozones? Choose all that apply. Forest x Ocean Lake River (I choose ocean but idk another one)
What does ¿El Día San Valentín es el trece de enero? Mean
What phylum do animals with backbones belong to?
The ability to reason well is necessary for modern workers because __________. a. Communication with other workers will be difficult b. Creativity is not valued
Multiply and simplify 12 times 3/4.
Why the federal government was unable to maintain order in the new nation?
What did the Framers of the Constitution do to prevent religious conflict?
One isotope of nitrogen has 7 protons and 8 neutrons. Which is the correct reference for this isotope? A. nitrogen-15 B. nitrogen-8 C. nitrogen-7 D. nitrog