jamarmcmann
jamarmcmann jamarmcmann
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kelly buys 11 pens for $8.25. What is the cost of 18 pens?

Respuesta :

Rocket2703
Rocket2703 Rocket2703
  • 01-02-2017
Divide 8.25 by 11 and you'll get 0.75. So after that multiply that by 18 and you should get 13.50 and that's your answer.
Answer Link
nterry1279
nterry1279 nterry1279
  • 20-10-2018

Answer: 13.50 i took test



Answer Link

Otras preguntas

Simplify. 4ab5c(3a4b2c3) a. 12a5b3c4 b. 12a5b7c4 c. 12a5b10c4 d. 12a4b10c3
what is not the power of the president
hat is the 68th term of sequence -8.6,-7.2,-5.8,-4.4,
risk factors has the most immediate impact on a person's health?
Embroidery is an example of which type of fiber craft? a. weaving c. basketry b. sewing d. paper making
the equation a = represents the angle measures, a, in a regular n-sided polygon. when the equation is solved for n, n is equal to a fraction with a denominator
Carbon-14 forms nitrogen-14 by a. alpha decay. b. beta decay. c. gamma decay. d. none of the above
the missing number in the series 1, 4, 27,____, 3125 is:
why do mangroove tree survive in the water?
Identify the sentence that uses adjectives correctly. a. if i'm not mistaken, that rose is the most reddest of all. b. if i'm not mistaken, that rose is the r