FSamardzija28
FSamardzija28 FSamardzija28
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

please asap correct answer gets brainliest

please asap correct answer gets brainliest class=

Respuesta :

Marucci
Marucci Marucci
  • 04-05-2022

Answer:

54 square units

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
a major result of increasing urbanization in african nations has been the
Write the set of real numbers in interval notation. {x | x ≥ −8}
The edgartown company borrowed $480,000 on december 1, 2014. the note, which is due in 60 days, included interest at 8%. the company's fiscal year ends on decem
Find the angle complementary to the angle 80°.
history question down below
What does the speaker want most for his audience to feel? sympathy for his people anger at the u.s. government joy that his people will be rescued frustration w
Which statement best explains why water has a higher boiling point than ethane
If it takes 125 joules to heat a piece of gold weighing 35 g from 18.0 °C to 43.0 °C, what is the specific heat of the gold?
Grant targeted these two cities for defeat in hopes of ending the war