lynn18202
lynn18202
04-03-2022
Mathematics
contestada
please help me i’ll give you brainlist
Respuesta :
vicisbrainpower
vicisbrainpower
06-03-2022
Answer:
63205.5
125+125+126+126+126+126+127+129+130+130+132+134=126,411
126,411/2=63205.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
The temperature that sound moves through the air more quickly
What is give an example of a unit rate used in a real world sutuation?
The National _______ Act of 1902, provided proceeds from the sale of public lands for the construction of dams, canals, and irrigation systems in sixteen Wester
A pair of jeans is 25% off the original price. Which expression represents the sale price? the original price is $40? A.s=p-.25;30 b.s=p-25=15 c.s=p-.25p=10 d.s
multiply to find the expand form of each product (a b)^2 (a b)^3 (a b)^4
1. Which country is not located in the Middle East or South Asia? (1 point) Egypt India Israel China 2. Which god is important to the Hindu epics The Ramay
which unit rate is the lowest price per ounce?choice a: 30 ounces of chocolate chips for $2.49choice b: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 choice a choice b
From measurements in a microscope, you determine that a certain bacterium covers an area of 1.50 μm2. Convert the area into square meters. Show your solution.
How did Presidential addresses and Supreme Court rulings begin to change the lives of the American people starting from the mid-20th century?
which of the following is not a component of the von neumann architecture of a computer? memory arithmetic logic unit control unit monitor