kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

write the equation of the line that passes through (4, 2) and is parallel to the line y = 2x – 1.
what is empirical and moleculer formula?.
Early human populations were controlled by all of these factors except? is it predation, disease, pollution, food availability.
At the conclusion of the Spanish American war, the United States
ratio 1:6 Water to plant food container holds 10.5 L how much plant food to water will i need to fill the can each time
A thermogram identifies the warm and cool parts of an object by using a. radio waves. c. ultraviolet waves. b. microwaves. d. infrared waves.
The electoral college makes the decision of electing the ? of the united states.
which condition is least likely to occur if the cilia in our respitory system are damaged a-asthma b-pneumonia c-emphysema d-multiple sclerosis
the force it would take to accelerate a 900kg catr at the rate of 3m/s2 is
mis padres _____ muy simpáticos.