ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

How do you do this algebra question
If the function h(x) represents the number of full hours that it takes a person to assemble x sets of tires in a factory, which would be an appropriate domain f
Determine the half-life of potassium if in 3460 years a 200 g sample decayed into 25 g
Explain how engineers and scientists may work together to produce a protein in the lab.
true or false? Three common voltage sources are batteries, solar cells, and generators.
What is a tonal collage? We learnt it in school BUT  I can't remember.
what is the sum of 6 7/8 + 4 5/8
If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0
An oscillator makes four vibrations in one second. What is its period and frequency?
a piece of wood is 180cm long, Tom cuts it into three pieces in the ratio 2:3:4 Work out the length of the longest piece