madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

help pls i will mark brainiest​
I need examples 2 examples of levers in your body and 1 example of what they do
The populations of Siberian tigers and narwhals since 1990 are represented by the following tables: Determine whether the data described in the tables is best m
In what ways were the presidencies of Obama, Bush, and Clinton similar? What kinds of challenges were similar amongst the three presidents? Please write a parag
25 + 8y = 5 245 – 4y = –15 The solution to the system is
Physics assignment <3 [100 points]
-4 ±√-64 ÷8 this is what i want the answer for
Write x²-10x+32 in vertex form
Which internal system is responsible for transporting oxygen and nutrients through an animal's body? A: digestive system B: circulatory system C: respiratory sy
Help pls I need to pass this :( What was the long-term impact of the work of Bernardino de Sahagún? A. The introduction of slavery to Spain’s colonies B. An inc