switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Who is credited with writing an anonymous article about the Soviet expansion plans that was influential in the creation of the Truman Doctrine? Churchill Marsha
The Organization of Petroleum Exporting Countries (OPEC) controls much of the world's production of oil. If its members decide to lower their daily oil producti
1: 2.5A 90V R ? 2: 200 ohms 3.25mA V ? 3: 2.5kv 300 ohms I ?
If you were one of the new immigrants who arrived in America in the 1880s, it's most likely that you would have been A. Irish and Protestant. B. German and Luth
a doggie day care charges $21.50 per day. If you leave your dog 5 days a week the discount is 20%. what is the cost of leaving your dog for 5 days in a week ?
What is the product of 8 and 54
how do you round 78.539 to the nearest hundredths
Find the remainder when f(x) = 4x3 − 20x − 50 is divided by x − 3.
Soil can best be described as the?
If you were one of the new immigrants who arrived in America in the 1880s, it's most likely that you would have been A. Irish and Protestant. B. German and Luth