Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Hanson Technology is a computer manufacturer. For years, Hanson has relied on the JIT inventory method. However, due to numerous recent stockouts by Hanson’s su
Select the entire absolute phrase in the sentence. during the small fire, angelina fled from the house, her dog bonzo clutched tightly in her arms.
One of the major concerns of employees who work in hrm is to develop human capital. what is one of the best ways a manager can develop human capital?
What is culture definition?
One type of jet airliner can carry 248 passengers. On one flight, the airliner was only 7/8 full. How many passengers were on this flight?
solve k/8 + 1 - k = -19
Determine the chemical formulas for the two compounds below. (Carbon, Hydrogen, and Oxygen).
if you had purple flowers and white flowers the bees go visit the purple flowers more,why?
A student uses four different tape measures to estimate the length of a meter-stick manufactured to be exactly 1 meter. Which measurement is most accurate? A
4y-3.2x=6 Solve the equation for y