jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

True or false? unlike carbohydrates and fats, proteins do not undergo enzymatic digestion in the mouth.
someone help me Which quote from the text reveals why Pip is unhappy despite learning of his great expectations? A. "After a pause, they both heartily congr
Based on this article, what was Oprah’s early life like?
Alan's friends all smoke. alan has never wanted to smoke and his friends have never asked him to smoke. however, alan still feels compelled to start smoking. th
What might the general goal of Johnson's Great Society have been? A. Reducing tax rates in the United States B. Reducing poverty and inequality in the Un
Discuss the interrelationship of physical and environmental hazards, behaviors, and circumstances in regards to safety applied to early childhood education envi
"kaitlyn's law" was signed in to law in 2001, making it illegal to _____.
define optimistic persons?
what is -2(x+2)=x-3(x+1)-1
How did miller use gossip to implicate the whole town in the events of the witch trials?