faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

What are the 5 steps on the Maslow's Hierachy of Needs?​
In Japan, theres is anime known as Attack on Titan, currently it is the highest rated anime in Tokyo. Who created Attack on Titan and what year was the mangas f
|Large{\frac {x}{x + 3} = \frac {5}{2}}
Question 21: I expect you to find your money somewhere in your bedroom. => I expect
I ONLY need 8c Please show ALL STEPS
Health experts strongly advise patients with hypertension to avoid _____ food amounts of fat.
Curtis purchased a bicycle on credit. When he received his credit card statement, he noticed several charges he did not make. What should he do?
albinism is an inherited condition in which pigment does not develop in the skin, hair, and eyes.the allele for albinism is recessive.what are the chances of al
Expand two area effected by migration​ please do fast some one I really need this question
find the HCF of 54 and 81 by prime factorization method. pls send the photo​