dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

At Chester’s Bakery, a box of 12 donuts sells for $8.50. What is the unit price of the donuts in the box, rounded to the nearest cent?
How many turns should a 10-cm long solenoid have if it is to generate a 1.5 x 10-3 t magnetic field on 1.0 a of current?
I am confused by this can someone help me, please! Everything is on the photo.
What type of document is a mobile device's EULA?
3(11x+9x)=6 how do you find the answer to this problem?
3. Which statement best describes the Richter scale? A. It's a test given to all geologists. B. It's a numerical system that measures the smallest
Use the frequency table. Find the probability that a person goes to the movies at least 5 times a month. Round to the nearest thousandth.
what relationship exists between speed, velocity, and acceleration
Moseley's changes to the periodic table were based mainly on what part of the scientific process? observation of the elements<--- my answer, correct? argume
How much freshwater is available fir drinking?