jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence best expresses the main point of paragraph?a. A main advantage of online learning is flexibility.b. Students taking online classes are free to le
help and please explain​
PLEASEEE HELP EASY 10 POINTS How many blocks with dimensions of One-fourth times 1 times 1 are needed to fill the gap in the prism? A prism has a length of 3 an
in two to three sentences, explain ancient Greek's on the study of modern day mathimatics WRITER
what is the midpoint between a(2,-2) and B (-3, 2)​
Your mom greets you first thing in the morning. what would she say​
The viscosity of magma depends on its______ A. oxygen content B. water content C. silica content D. pahoehoe
at a school number of boys:number of girls= 11:9 There are 124 more boys than girls. Work out the total number of students at the school
What is the sum of these decimal numbers? 6.338+2.705+4.099
In a calorimetry experiment, a salt is dissolved in water within an insulating container. The temperature of the solution (surroundings) decreases from 25°C to