pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

what reference source would you use to find the meaning of "etiquette" this is language arts
what percent of 55 is 34
As we find with most songs, in poetry A. meanings are hidden in imprecise words. B. each couplet must rhyme. C. there's no specific point of view. D. sound and
A reason economic systems like sharecropping and the crop-lien system came to be was due to changes in the plantation system. What were they?
name the biome that has nutrient rich soil and is most often used for agriculture
what is vertical distance? is it addition or subtraction
A coelom is _____. a. an arrangement of organs b. a cavity filled with fluid c. layers of tissue d. an inner lining of tissue
start at 1000 create a pattern that subtract 8 from each number stop when you have five numbers
Make a case for the Native Americans’ right to remain on the Western Plains.
A rectangular bedroom floor has an area of 100 square feet and a length of 10 feet. What is the perimeter on the floor?