catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What is the length of the hypotenuse, c? Round your answer to the nearest hundredth.
The swordfish contains a heat generating organ that warms its brain and eyes up to 14°C above the surrounding ocean water temperature. Which structures are most
To prepare for a party, Mark buys a small bunch of balloons for $4.00 and gift bags that cost $3.85 each. He spends a total of $61.75 on the balloons and a gift
Line is intersected by line , as shown in the diagram below. Based on the diagram, which of the following equations must be true? * ∠1 + ∠2 = 180° ∠1 + ∠3 = 18
Ted is an incumbent member of the House of Representatives, facing a centrist challenger. He has approached a group of donors who invest in green technology and
Factorizie completely 2ap+aq-bq-2bp​
5. Evaluate the quadratic function f(x) = 5(x-3)(x-2) when x = 9​
The market type known as perfect competition is
The volume of the cone is 75 Pi cubic feet. what is the value of x
Pls help I need help {NO JOKING}