Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me on this math problem, I’ve been stuck for a while now.
People are especially good at quickly detecting facial expressions of what
Find the complex zeros of the polynomial function, write f in factored form. f(x) =x^3-9x^2+31x-39
Which radian measure is equivalent to 145°? 32π/15 36π/29 29π/36 15π/32
In Figure 8–4, why might the candle in jar A burn longer than the candle in jar B?
simplify 3√128-2√6 x 4√3. show all your work answer:
What is 2000 divided by 18 Thanks so much
20×+12>14×+30 A. ×<3 B.×<7 C.×>7 D.×>3
What is the acceleration of a 1,000 kg car pushed with a force of 12,000 N?
Suppose 2 eggs with bacon cost 2.70 . One egg with bacon costs 1.80 . At thesebrates what will bacon alone cost