marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Roberto Company uses a perpetual inventory system. On December 1, the company purchased $3,300 of merchandise for cash. Complete the following journal entry by
solve x^2 - (7 -1)x + (18 - i) =0
what is the middle number in between 15 and 24
On January 1, 2019, Ray Roberto, Inc. acquired a new machine for $560,250. Its estimated useful life is nine years with an expected salvage value of $20,250. As
How many edges does a solid with 11 faces and 11 vertices have?
Plz help! Brainliest for first (and best) awnser!
Austin Grocers recently reported the following 2016 income statement (in millions of dollars): Sales $700 Operating costs including depreciation 500 EBIT $200 I
How might you eliminate the x-term from the bottom equation? 5x - 3y = 6 5x + 12y = 12
The Institutional Review Board (IRB) oversees the use of human participants in research. The IRB must have at least five members and a range of diversity, inclu
HELP WILL BE APPRECIATED Jai alai is a sport in which players A. toss balls onto a field, trying to get closest to the pallina B. compete to score the most run