iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

Predict what would happen to a plant with a genetic defect that produced no central vacuole.
What is 122.5 divided by 49
Cartels, monopolies, trusts, as well as horizontal and vertical integration all share the goal of _____. a.raising wages b.driving up costs c.increasing profits
What does the color of a star determine
An angle with the measure of 185 is called
What are three variables that affect a living system?
isaiash puts a 10 gram weight on a pan balance. how many 1gram weights does he need to balance the scale?
Which of the following is an effective tip for participating in a group discussion? a. Spend as much time speaking as you can, since you do not know if you will
a joint stock company was
25 POINTS! Which traits are characteristic of both single-celled and multicellular organisms? Choose all answers that are correct. A. contain organs that h