amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

How did Thomas more’s work help spread humanistic ideas
What financing method makes a company declare an initial public offering (IPO)?
there is a picture of Cube with the #6 Match each prism with its volume here are the choices 36 45 60 216 250 546
The floor of a bedroom is 12 feet by 15 feet and the walls are 7 feet high. One gallon of paint covers 250 square feet. How many gallons of paint do you need to
In a sale normal prices are reduced by 10% Nathalie bought pair of shoes in the sale for ?54 what was the original price
Consider the following equation 0=x^2-10x-27 Complete each statement about the solutions to the equation. The negative solution is between ..(A)...and ..(B)...
Please help question about currency exchange rate.... If 55LRD=1USD and 100LRD=1CHD how much does ?CHD=1USD?
How might logarithmic functions relate to earthquakes?
Read the following paragraph. After reading the passage, answer each question that follows on the basis of what is stated or implied in the paragraph using com
Write an equation of the direct variation that includes the point (5,1)