victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sam’s dad was in a car accident in which his neck was broken. He survived the injury but is now paralyzed from the neck down. Explain why
please help asap and select one word ​
Sheila, a widow, makes out a will leaving one-half of her property equally to two of her adult children, Mark and Paula. The other one-half of her peoperty she
The student did this problem wrong, explain what is wrong and fix their mistake to give me the correct answer.Please help me haha​
Question 1 mp4 A dartboard has a radius of 9 inches, with a bullseye that has a radius of 2 inches. Find the probability of throwing a dart into the bullseye. R
What was the goal of the Native American civil rights movement known as the Trail of Broken Rights Treaties? A. allow Native Americans into the United States Mi
Calculate the average rate of change of f(x) = x2 - 1 - 3 for 15x53.
cos cos1 - sinß ' 1 + sinß= 2tanß​
QUESTION 5 Convert 10 miles per hour to miles per minute 600 miles per minute 0.17 miles per minute 0.88 miles per minute 1.46 miles per minute