pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

.7n-1.5+7.3n=14.5 what is the answer to this quetion
a doggie day care charges $21.50 per day. If you leave your dog 5 days a week the discount is 20%. what is the cost of leaving your dog for 5 days in a week ?
How is the U.S. population changing? (1 point)The number of older Americans is growing. Women will soon outnumber men by about 2 to 1. The number of middle-aged
Which level of taxonomy has the fewest organisms.
I need a sentence for stodgy.
Which statement about the Soviet Union under Stalin is correct? Select the best answer from the choices provided. Stalin's farm policies led to a famine which k
Tony spent $60.54 and bought 3 packs of notebooks and a calculator. How much does a pack of notebooks cost if a calculator cost $45.87 in a two step equation
add together one and three quarters and two and a quarter and three
NEED HELP! worth 10 points:) a house painting company charges $376 plus $12 per hour .Another painting company charges $280 plus $15 per hour. (a)how long is a
what is the greatest composite odd numbers less than 40