abii799 abii799
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

If Sheena buys 6 bags of apples for $15.30US, what is the unit price of a bag of apples? $

Respuesta :

abdih486304 abdih486304
  • 02-11-2021

Answer:

69

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
What is an example of militarism being used in a good way
please answer this need help​
answer this question faster
What are the step to solving this? Please explain step by step.
Factorise (3x+1)2 - (3x+1) (x-7)
WILL GIVE BRAINLIEST IF FAST!! GIVE GOOD REVIEWS FOR CORRECT ANSWERS!
Calculate the accrued interest of the following bond on Feb 15 based on Actual/365 day count conventions provided last coupon was paid on Dec 31. ● ● ● Face val
What is the weight of an empty bottle?
Name the Quadrilateral x = 36 3x+11 3x+11 2x+47 X+83