rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

mike constructed a closed box that measures 2.5 feet long by 3 feet wide by 1.5 feet high. what is the total area of the material mike needs to construct the bo
THE EXPRESSION (TAN THETA) (CSC THETA) IS EQUAL TO?
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
at what point do scientists classify an area's weather as its climate? 1 year ,5 years ,15 years or 30 years
What military strategy defeated cornwallis at yorktown?
How many square units are in the greatest area that can be enclosed by a rectangle whose perimeter is 20 units?
what SI unit would best be used to express the height of your classroom ceiling ?
Solve the equation log 6x - 3 = -4
what planet starts with e?
Which fossil occurs on the most landmasses? & What does this suggest about when these particular continents broke up?